Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Tunn Filéschnitzel av Kyckling Honey Butter 1000g
Alla Atria produkterUngefär12,95 €
Vertailuhinta 12,95 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria tunn schnitzel av kycklingfilé med honey butter-marinad passar för en hel del olika kycklingrätter. Stekschnitzeln med honey butter-marinad…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (76 %), vatten, maltodextrin, honung (1 %), äppelvinäger, aromer (bl.a. smör, paprika), socker, joderat salt, kryddor (bl.a. vitlök, svartpeppar, persilja), förtjockningsmedel (xantangummi, E 407), solrosolja, glukossirap, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830037512
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 371 kJ / 88 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 2,8 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


