Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria naturell kycklinglårfilé är en utmärkt råvara till många olika rätter. Lårfilé går lätt att stekas på panna, i ugn eller grill. Det löner sig…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kyckling lörkött
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830039387
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 605 kJ / 145 kcal |
| Fett | 8 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,13 g |
| Kalcium | 14 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 190 mg |
| Fosfor | 130 mg |


