Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Inrefilé av Kyckling Mild Svartpeppar 600g
Alla Atria produkterUngefär7,95 €
Vertailuhinta 13,25 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria 600 g kycklinginnerfilé i svartpepparmarinad räcker till att servera ett större antal personer. Innerfilén av kyckling har en fetthalt, så det…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
inrefilé av kyckling (76 %), vatten, joderat salt, socker, maltodextrin, kryddor (bl.a. paprika, svartpeppar, chili, dragon), glukossirap, aromer, förtjockningmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810013659
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 367 kJ / 87 kcal |
| Fett | 0,9 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 2,7 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


