Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kycklinginnerfilé Ranch är enkelt och smidigt att grilla. Marinerade filéer kan serveras med olika såser, som en del av en sallad eller med…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
inrefilé av kyckling (76 %), vatten, socker, kryddor (vitlök, lök, paprika, tomat, persilja, cayennepeppar), joderat salt, maltodextrin, rypsolja, aromer, jästextrakt, förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800009167
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 444 kJ / 105 kcal |
| Fett | 1,6 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 5,2 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


