Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Rökt Kycklingpålägg som är mildrökt för en fyllig arom. Denna uppskärning lämpar sig utmärkt som ett lätt alternativ på bröd, men även i…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött (61 %), vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), potatisstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel (E 407a, guarkärnmjöl), potatisfiber, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), dextros, antioxidationsmedel E 301, maltodextrin, kaliumklorid, konserveringsmedel natriumnitrit, ingefära, aromer. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800000386
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 395 kJ / 94 kcal |
| Fett | 3,1 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 2,8 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

