Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Käriste är en traditionell grillkorv som för många är den enda riktiga korven. Korven smakar fantastiskt efter lite vandring eller friluftsliv stekt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, potatisstärkelse, späck, maskinurbenat svinkött (Finland), joderat salt, svål, bindvävsprotein av nöt, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, nötfett, dextros, maltodextrin, antioxidationsmedel E 301, aromer, kryddor (koriander, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svin- och nötkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870075437
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 010 kJ / 245 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,5 g |
| Kolhydrat | 9,5 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


