Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Görans kebab tillverkad av finskt nötkött, vitlökspotatis och eldig tomatsås är en kombination som snabbt och enkelt stillar kebabsuget.…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
vitlökspotatis 56 % (potatis, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, vatten, ryps- och rapsolja, modifierad majsstärkelse, socker, kryddor (bl.a. vitlök), aromer, joderat salt), eldig tomatsås 23 % (vatten, krossade tomat, tomat, rapsolja, socker, modifierad majs- och potatisstärkelse, rödvinsvinäger, kryddor (bl.a. paprika, chili, vitlök, chili ancho, spiskummin, cayennepeppar), aromer, joderat salt, surhetsreglerande medel citronsyra), kebab 18 % (nötkött, potatisfiber, tapiokastärkelse, kryddor (bl.a. koriander, spiskummin, chili), joderat salt, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), socker, dextros, arom. Kötthalt i kebab 80 %. Nötköttets ursprung Finland), konserverad jalapeno 3 % (jalapeno, salt)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 572 kJ / 137 kcal |
| Fett | 8,2 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 3,6 g |
| Protein | 4,1 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


