Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kokt Skinka som värnar traditionerna. Namnet berättar att skinkan inte alls är rökt. Tillred t.ex. läckra tunnbrödsrullar, varma smörgåsar,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
skinka (85 %), vatten, joderad salt, dextros, stabiliseringsmedel E 450, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880084269
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 430 kJ / 102 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

