Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Finlands populäraste uppskärningskorv i en lättare version. Atria Lätt Gotler är en köttig skinkorv tillverkad av griskött. Skinkbitarna ger skivan…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten, skinka (19 %), stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), joderat salt, dextros, kaliumklorid, kryddor (vitpeppar, koriander, ingefära), antioxidationsmedel E 301, maltodextrin, aromer (bl.a. muskotnöt), konserveringsmedel natriumnitrit. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870070586
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 597 kJ / 143 kcal |
| Fett | 9 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 2,8 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,50 g |
| Kalcium | 7 mg |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


