Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Traditionell och välsmakande, men lättare uppskärningskorv för hela familjen som lämpar sig för matlagning och som smörgåspålägg. Lördagskorven är en…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), kött (svin, kyckling), potatisstärkelse, späck, joderat salt, kaliumklorid, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, dextros, svål, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, arom. Svin- och kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870070296
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 632 kJ / 151 kcal |
| Fett | 9 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 8,3 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


