Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den utsökta måltiden innehåller två regnbågsbiffar, kryddad potatis, morötter och smaken kröns av en smakrik dillsås. Ett enkelt och hälsosamt sätt…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Fiskar, Mjölk
Ingredienser
kryddad grönsaker 43 % (potatis, morot, lök, rapsolja, kryddor (bl.a. persilja), joderat salt), dillsås 34 % (vatten, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, modifierad majsstärkelse, solrosolja, joderat salt, socker, kryddor (bl.a. dill, vitpeppar, paprika, gurkmeja), aromer, jästextrakt, surhetsreglerande medel citronsyra, citronsaftpulver), regnbågsfärsbiffar 23 % (REGNBÅGE 15 % (Finland), ÄGG, morot, potatisflinga, laktosfri GRÄDDE, potatismjöl, citronskal, mineralsalt (salt, kaliumklorid), kryddor (vit-, svart- och kryddpeppar), rapsolja. Fiskhalt av regnbågsfärsbiffen 65 %)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 431 kJ / 103 kcal |
| Fett | 5,7 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 8,9 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,72 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


