Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Djupfryst naturell hel kyckling består av finländskt kycklingkött. Kycklingen kan ytkryddas genom att till exempel pensla citronsaft, sojasås och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
hel kyckling
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800012563
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST. Förvaringstemperatur -18 °C eller kallare. Får inte frysas på nytt efter upptiningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 734 kJ / 176 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,13 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


