Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hamburgare fungerar bra som mellanmål eller lunch vid mindre hunger. Atria Kunnon Arki Burgare består av inhemsk färsbiff och vetebröd. Denna färdiga…
Tillverkningsland
Allergener
Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
semla 51 % (VETEMJÖL, vatten, socker, vegetabilisk olja, jäst, joderat salt, emulgeringsmedel E 472e, mjölbehandlingsmedel E 300), biff 49 % (vatten, kött 26 % (kyckling, svin), maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), skorpsmulor (VETE), SOJAPROTEINPRODUKT, späck, potatismjöl, kryddor (bl.a. paprika, koriander), joderat salt, ärtfiber, dextros, emulgeringsmedel solroslecitin, aromer, svål, vegetabilisk olja, ärtprotein. Biff kötthalt 26 %. Kyckling- och svinköttets ursprung Finland).
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 012 kJ / 241 kcal |
| Fett | 7,5 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 32 g |
| - varav sockerarter | 4,1 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

