Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Green Curry Kycklingsås med ris 300g
Alla Atria produkterUngefär2,49 €
Vertailuhinta 8,30 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Green Curry Kycklingsås med ris är en läcker vardagsrätt med spännande kokos, läcker grön curry och finsk kyckling. Green Curry Kycklingsås i serien…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
kryddig kycklingsås 60 % (vatten, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, kycklingkött (14 %), modifierad majsstärkelse, maltodextrin, socker, joderat salt, kryddor (bl.a. kaffirlime, vitlök, koriander, jalapeno, spiskummin, gurkmeja), kokosflinga, aromer, färgämne betakaroten), kokt ris 40 % (vatten, ris). Kycklingköttets ursprung Finland. Det har inte används antibiotika under kycklings uppfödningstiden
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800030079
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 486 kJ / 116 kcal |
| Fett | 4,7 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 3,8 g |
| Salt | 0,84 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


