Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ärtsoppa är en klassisk finländsk vardagsrätt. Atria Kunnon Arki Ärtsoppa är gjord på finländskt kött och finländska ärter. Färdigrätten går snabbt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
vatten, ärt, svinkött (14 %), joderat salt, mejram. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800008313
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 404 kJ / 97 kcal |
| Fett | 3,5 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 6,8 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


