Laddar

Atria Kunnon Arki Dubbel Ostburgare 180g
Alla Atria Kunnon arki produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dubbel ostburgare består av två finländska köttfärsbiffar och cheddarostskivor mellan bröden. Dubbel ostburgare fungerar som lunch eller ett rejält…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Laktos, Vete
Ingredienser
biff 64 % (vatten, kött 26 % (kyckling, svin), maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), skorpsmulor (VETE), SOJAPROTEINPRODUKT, späck, potatismjöl, kryddor (bl.a. paprika, koriander), joderat salt, ärtfiber, dextros, emulgeringsmedel solroslecitin, aromer, svål, vegetabilisk olja, ärtprotein. Biff kötthalt 26 %. Kyckling- och svinköttets ursprung Finland), semla 29 % (VETEMJÖL, vatten, socker, vegetabilisk olja, jäst, joderat salt, emulgeringsmedel E 472e, mjölbehandlingsmedel E 300, cheddarost 7 % (smältost (OST, vatten, SMÖR, smältsalter (E 331, E 339), arom (OST), salt, konserveringsmedel E 200, färgämne (betakaroten, E 160c), stabiliseringsmedel solroslecitin). Kraftigt saltad
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 988 kJ / 236 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 3,9 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,2 g |

