Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Gräddig Kycklingsås och Ris 300g
Alla Atria Kunnon arki produkterUngefär2,39 €
Vertailuhinta 7,97 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Gräddig kycklingsås och ris är en smakrik vardagsrätt omtyckt även av barn och unga. Atria Kunnon Arki gräddig kycklingsås är gjord på finländsk…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
gräddig kycklingsås 60 % (vatten, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE (15 %), kycklingkött (11 %), tomat, modifierad majsstärkelse, joderat salt, kryddor (bl.a. vitlök, gurkmeja, paprika, koriander, spiskummin, ingefära, cayennepeppar), solrosolja, socker, aromer), kokt ris 40 % (vatten, ris). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860060856
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 430 kJ / 102 kcal |
| Fett | 3,9 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


