Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Gräddig Bacon- och Skinkpasta 300g
Alla Atria Kunnon arki produkterUngefär2,48 €
Vertailuhinta 8,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Gräddig bacon- och skinkpasta är en smakrik mikrorätt uppskattad av hela familjen. I Atria Kunnon Arki Gräddig bacon- och skinkpasta får du känna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Laktos, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, pasta (DURUMVETE), laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE (11 %), lök, bacon 5 % (svinkött, joderat salt, dextros, konserveringsmedel natriumnitrit), modifierad majsstärkelse, skinkprodukt (skinka (2 %), joderat salt, dextros, aromer, konserveringsmedel natriumnitrit, rökarom), aromer (bl.a. OST), solrosolja, joderat salt, jästextrakt, kryddor (bl.a. vitlök, paprika, graslök, gurkmeja), socker. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850053646
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 448 kJ / 107 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,1 g |


