Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Köttmakaronilåda 400g
Alla Atria Kunnon arki produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 4,72 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Köttmakaronilåda är en traditionell finländsk vardagsrätt. Den är en av barnens favoriträtter. Atria Kunnon Arki Köttmakaronilåda är gjord på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Vete
Ingredienser
makaroni (VETE), vatten, kött 15 % (kyckling, nötkött), MJÖLKPULVER, majs- och potatisstärkelse, kryddor (bl.a. vitpeppar), joderat salt, ÄGGPULVER, dextros, arom. Kyckling- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850059136
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 576 kJ / 137 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,77 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 2,3 g |

