Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Leverlåda utan Russin 400g
Alla Atria Kunnon arki produkterUngefär1,99 €
Vertailuhinta 4,97 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Leverlåda är en traditionell finländsk rätt. Leverlåda utan russin är ett alternativ till det traditionella receptet, för dig som äter leverlåda men…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
vatten, ris, svinlever 12 % (Finland), sirap, MJÖLKPULVER, rypsolja, joderat salt, modifierad potatisstärkelse, lök
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800005299
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 583 kJ / 138 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 6,8 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 2,3 g |

