Laddar

Atria Kunnon Arki Knackorvssoppa 300g
Alla Atria Kunnon arki produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kunnon Arki Knackorvssoppa 300 g är en läcker knackorvssoppa som smakar hela familjen. Knackkorvarna är gjorda på finskt kött, och förutom de…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
vatten, potatis, knackkorv 11 % (maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), potatisstärkelse, svinkött, svål, kycklingkött, fjäderfäfett, joderat salt, späck, dextros, rökarom, aromer (bl.a. muskotnöt, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit. Svin- och kycklingköttets ursprung Finland. Kötthalt i knackkorv 10 %), morot, kålrot, purjolök, tomatpuré, modifierad majsstärkelse, joderat salt, farinsocker, socker, aromer, kryddor (bl.a. vitlök, lagerblad), jästextrakt, hydrolyserad majsprotein. Produkten är framställd på en produktionslinje där man behandlar mjölk
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 209 kJ / 50 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 7,4 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 0,74 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


