Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Panerade Kycklingbiffar 260g
Alla Atria produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 9,42 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kunnon Arki Panerade kycklingbiffar smakar för hela familjen och de är gjorda av finländskt kycklingkött. Panerade kycklingbiffar kan användas…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
kycklingkött (32 %), maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), skorpsmulor (VETEMJÖL, vatten, salt, kryddor (paprika, gurkmeja), jäst, rypsolja), vatten, VETEMJÖL, fjäderfäfett, rypsolja, potatisfiber, joderat salt, VETEFIBER, VETESTÄRKELSE, modifierad potatis- och majsstärkelse, ärtfiber, stabiliseringsmedel (E 451, E 450, xantankummi), socker, aromer, surhetsreglerande medel E 262, jäsningsmedel (E 450, E 500). Kycklingköttets ursprung Finland. Kraftigt saltad
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800025471
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 046 kJ / 251 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 3,1 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 3,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


