Laddar

Atria Kunnon Arki Sandwich med rökt regnbåge 140g
Alla Atria Kunnon arki produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Sandwich med rökt regnbåge är en läcker trekantssmörgås som fungerar utmärkt när du är småhungrig vid lunch, eller som mellanmål. Atria Kunnon Arki…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Fiskar, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Råg, Vete
Ingredienser
kross- och vetebröd 53 % (VETEMJÖL, vatten, VETEMKROSS, VETEGLUTEN, socker, RÅGMALT, jäst, rypsolja, joderat salt, ättika), rökt regnbågsfyllning 47 % (majonnäs (rapsolja, vatten, socker, ättika, senap (vatten, socker, senapsfrö, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne E 150a, vitpeppar), ÄGGULA, modifierad majsstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel E 415, konserveringsmedel (E 202, E 211), arom), rökt REGNBÅGE 13 % (Finland), modifierad majsstärkelse, maltodextrin, joderat salt, surhetsreglerande medel (E 296, E 330), kryddor (bl.a. gräslök, paprika, gurkmeja), aromer, förtjockningsmedel E 415)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 231 kJ / 294 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


