Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Finländsk Kycklingstrimla 200g
Alla Atria produkterUngefär1,49 €
Vertailuhinta 7,45 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kunnon Arki Finländsk Kycklingstrimla är, som namnet antyder, gjord på finländsk kyckling. Atria Finländska Kycklingstrimlor är färdiglagade…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), vatten, kycklingkött, fjäderfäfett, potatisstärkelse, surhetsreglerande medel (E 326, E 262), joderat salt, potatisfiber, dextros, stabiliseringsmedel E 450, antioxidationsmedel E 301, kryddor (bl.a. chili), konserveringsmedel natriumnitrit. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800022494
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 928 kJ / 224 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 4,9 g |
| Kolhydrat | 3,4 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


