Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Tikka Masala Vegosås med ris 300g
Alla Atria produkterUngefär2,49 €
Vertailuhinta 8,30 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Tikka Masala Vegosås med ris är en läcker vegansk vardagsrätt med spännande kokos och läckra indiska kryddor. Tikka Masala Vegosås med ris i serien…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
kryddig ärtproteinsås 60 % (vatten, svullet ärtproteinkross 16 % (EU), kokosmjölk, tomatpuré, modifierad majsstärkelse, rörsocker, solrosolja, salt, kryddor (bl.a. vitlök, gurkmeja, spiskummin, ingefära, persilja, cayennepeppar, kardemumma, kanel, nejlika), aromer (bl.a. paprika), kokt ris 40 % (vatten, ris)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800030048
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 374 kJ / 89 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 0,84 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


