Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Köttfärspasta med tomat 300g
Alla Atria Kunnon arki produkterUngefär2,48 €
Vertailuhinta 8,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Köttfärspasta med tomat är en smakrik mikrorätt uppskattad av hela familjen. Atria Kunnon Arki Köttfärspasta med Tomat smakar av köttfärs, örter, en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, kokt pasta (vatten, DURUMVETE), tomat (18 %), svinkött (13 %), lök, tomatpuré, modifierad majsstärkelse, kryddor (bl.a. vitlök, chili, paprika, spiskummin), solrosolja, socker, rypsolja, joderat salt, aromer, jästextrakt. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800024511
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 482 kJ / 115 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,74 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


