Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kunnon Arki Vegansk Ärtbolognesepasta 300g
Alla Atria Kunnon arki produkterUngefär2,48 €
Vertailuhinta 8,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vegansk Ärtbolognesepasta är en smakrik mikrorätt uppskattad av hela familjen. I Atria Kunnon Arki Vegansk Ärtbolognesepasta känner du smaken av…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
kryddig ärtproteinsås 74 % (ärtproteinkross (EU) 28 %, vatten, tomat, rödvinsvinäger, farinsocker, socker, rypsolja, modifierad majsstärkelse, kryddor (bl.a. chili, vitlök, paprika, cayenne, svartpeppar, spiskummin, fänkol, ingefära, gurkmeja), salt, jästextrakt, aromer), kokt pasta 26 % (vatten, DURUMVETE)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800024481
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 505 kJ / 120 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 5,3 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 0,72 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


