Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kunnon Herkkulenkki är en läcker länkkorv för matlagning i ett ätbart naturskinn. Prova till exempel en ugnskorv med texmex-garnering. Du gör…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten, potatisstärkelse, späck, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), svål, joderat salt, dextros, kryddor (paprika, vitpeppar, koriander, nejlika), antioxidationsmedel E 301, aromer, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870073983
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 982 kJ / 237 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,2 g |
| Kolhydrat | 9,5 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 6,9 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


