Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En smaklig, traditionell uppskärningskorv för hela familjen som lämpar sig för matlagning och som smörgåspålägg. Lördagskorven är en uppskärningskorv…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten, späck, potatisstärkelse, svål, joderat salt, stabiliseringsmedel E 450, aromer, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinkötetts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870070333
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 935 kJ / 226 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7,2 g |
| Kolhydrat | 5,2 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 7,7 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


