Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En stång med läcker uppskärningskorv för matlagning och som smörgåspålägg. Lördagskorven är en till smaken mild uppskärningskorv med jämn textur.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, svinkött, späck, potatisstärkelse, svål, joderat salt, stabiliseringsmedel E 450, aromer, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinkötetts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870070340
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 917 kJ / 221 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7 g |
| Kolhydrat | 5 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 7,6 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


