Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Bredbar Tomat Delikatess Leverkorv 200g
Alla Atria produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 14,75 €/kg
Information
Information
Atria Bredbar Tomat Delikatess Leverkorv, en traditionell delikatessleverkorv för hela familjen. Använd denna smakliga leverkorv t.ex. för…
Tillverkningsland
Sverige
Ingredienser
svinkött, vatten, svinlever (17 %), späck, potatisstärkelse, tomatpuré, salt, kryddor (bl.a. vitpeppar, nejlika, muskotnöt), socker, svål, surhetsreglerande medel E 300, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880082067
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 100 kJ / 260 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 8,9 g |
| Kolhydrat | 6,8 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 7,9 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


