Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Ekologiskt Malet Kött av Nöt 12% 400g
Alla Atria produkterUngefär8,65 €
Vertailuhinta 21,63 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk nötfärs med lägre fetthalt. Den ekologiska nötfärsen med sitt lägre fetthalt lämpar sig utmärkt för köttfärssåser, makaronilåda och som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
NÖT 100 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407840044067
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +4 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 759 kJ / 182 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 7,9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,14 g |
| Kalcium | 9 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 250 mg |
| Fosfor | 140 mg |
