Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jägarbiff med svampsås kombinerar rejäla biffar med mjuk svampsås. Dess traditionella smaker kompletteras av läcker pannstekt potatis. Atrias…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Laktos, Vete
Ingredienser
gräddpotatis 44 % (potatis, vatten, MATLAGNINGSGRÄDDE, MJÖLKPULVER, modifierad majsstärkelse, joderat salt, dextros, kryddor (bl.a. vitpeppar), aromer), köttfärsbiffar 33 % (kött (svin, nöt), vatten, SOJAPROTEINPRODUKT, potatismjöl, bacon (svinkött, joderat salt, dextros, konserveringsmedel natriumnitrit), kryddor (bl.a. koriander, paprika), skorpsmulor (VETE), joderat salt, dextros, aromer, VETEFIBER, rökarom, späck, ärtprotein. Kötthalt av köttfärsbiff 53 %. Svin- och nötköttets ursprung Finland), svampsås 23 % (vatten, konserverad svamp (skog- och pepparriska, champinjoner, ostronmussling, salt), MATLAGNINGSGRÄDDE, modifierad majsstärkelse, lök, solrosolja, aromer, joderat salt, kryddor, dextros)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 569 kJ / 136 kcal |
| Fett | 6,9 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,8 g |


