Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atrai Minutstrimlor av Kycklingfilé Havssalt 350g
Alla Atria produkterUngefär4,45 €
Vertailuhinta 12,71 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria lättsaltade minutstrimlor av kyckling passar för en hel del olika kycklingrätter. Ta fram minutstrimlorna i rumstemperatur ca ½ timme före…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (88 %), vatten, joderat havssalt. Kycklingkötts ursprung Finalnd
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830037147
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 370 kJ / 87 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0,6 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,79 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

