Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mozzarellapizza innehåller inte kött, så den passar även vegetarianer. Om du vill kan du lägga till din egen favorittopping på pizzan.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Korn, Havre, Laktos, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, Valio® OST 10 % (Finland), mozzarellaost 9 % (Finland) (MJÖLK, MJÖLKPROTEIN, salt, syrakultur), tomat, tomatpuré, spenat, rypsolja, socker, modifierad potatisstärkelse, HAVREFIBER, kryddor (lök, vitlök, svartpeppar, oregano, basilika, cayennepeppar), aromer (bl.a. OST), jäsningsmedel (E 450, E 500), joderat salt, jäst, surhetsreglerande medel citronsyra, dextros
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800017933
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 958 kJ / 228 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 3,7 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,1 g |


