Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Mör & Snabb Kyckling Lätt Smaksatt 200g
Alla Atria produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 14,45 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Mör & Snabb Kyckling är färdigt att ätas omedelbart som den är och passar för mångsidig matlagning, som exempelvis i wraps, såser, wok,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött (91 %), vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), köttbuljong kokt från kycklingben (vatten, kryddor (bl.a. lagerblad), morot, lök, purjolök, palsternacka), potatisstärkelse, potatisfiber, joderat salt, jästextrakt, socker, stabiliseringsmedel E 450, vitpeppar, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800026034
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 882 kJ / 212 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 3,9 g |
| Kolhydrat | 2,9 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


