Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Snabb & Mör Kyckling Texmex är färdigt att ätas omedelbart och den texmex smaken passar utmärkt för tacos, tortillas wraps etc. och passar bra…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött (91 %), vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), potatisstärkelse, kryddor (bl.a. chili ancho, chili, spiskummin, vitlök, paprika), potatisfiber, joderat salt, farinsocker, stabiliseringsmedel E 450, jästextrakt, aromer (bl.a. paprika), antioxidationsmedel E 301, fjäderfäfett, konserveringsmedel natriumnitrit. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800026058
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 896 kJ / 215 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 3,5 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


