Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Mör Rökig Kycklingfilé är en skiva på precis rätt storlek och form för att användas som pålägg. Påläggets rökighet är precis lagom, och den…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (90 %), vatten, joderat salt, förtjockningsmedel (E 407a, guarkärnmjöl), stabiliseringsmedel (E 450, E 451), dextros, antioxidationsmedel E 301, maltodextrin, surhetsreglerande medel kaliumklorid, aromer, konserveringsmedel natriumnitrit, ingefära. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800008542
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 394 kJ / 93 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0,8 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

