Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Perhetilan Mör Rökt Skinka, gammaldags mört och köttigt pålägg att sätta på brödet. Djurens välmående övervakas kontinuerligt i hela Atrias…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
skinka (90 %), vatten, joderat salt, dextros, stabiliseringsmedel E 450, aromer, antioxidationsmedel E 301, socker, rökt sockersirap, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880081565
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 455 kJ / 108 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 1,1 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

