Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Pepparbiff av Garanterat Mör Nöt Rostbiff 280g
Alla Atria produkterUngefär9,09 €
Vertailuhinta 32,46 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pepparbiff av nötkött är en långtidsfavorit hos alla köttälskare. Den garanterat möra biffen av nöt rostbiff garanterar en saftig smakupplevelse,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
rostbiff av nöt (92 %), rypsolja, kryddor (svartpeppar, paprika, vitlök, chili, rosépeppar, vitpeppar, lök, koriander, oregano, grönpeppar, spiskummin, libbsticka, timjan, kryddpeppar, körvel), joderat salt, socker, aromer, surhetsreglerande medel citronsyra. Nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407840041288
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 641 kJ / 153 kcal |
| Fett | 7,7 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 1,1 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


