Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Nötfärs från Atria familjegårdar. Familjegårdens namn framgår av förpackningen. Köttfärsens lagom fetthalt lämpar sig för alla köttfärsrätter och ger…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
NOT 100 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407840043435
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +4 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 870 kJ / 209 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 7,9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,14 g |
| Kalcium | 9 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 250 mg |
| Fosfor | 140 mg |
