Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kampanja
Atria Malet Kött av Nöt och Kyckling 10% 400g
Alla Atria produkterUngefärKampanjahinta 3,99 €
Alin hinta kampanjaa edeltävän 30 päivän ajalta 4,99 €
Vertailuhinta 9,98 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atrias nöt- och kycklingfärs innehåller 60 % nötkött och 40 % kyckling. Köttfärsen får sin smak från nötköttet och kycklingen ger en lätthet åt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
nöt (60 %), kyckling (40 %)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800017070
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +4 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 703 kJ / 168 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 5,1 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,13 g |
| Kalcium | 8,2 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 353 mg |
| Fosfor | 126 mg |
