Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Tunt Rostat Vitlök Kycklingspålägg 200g
Alla Atria produkterUngefär2,49 €
Vertailuhinta 12,45 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Tunt Rostat Vitlök Kycklingspålägg är rostat över öppen eld som får sin fylliga smak och matighet från vitlök. Allt kött som används i Atrias…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött (65 %), vatten, potatisstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel (E 407a, guarkärnmjöl), stabiliseringsmedel (E 450, E 451), potatisfiber, kryddor (rostad vitlök, ingefära), dextros, antioxidationsmedel E 301, aromer, maltodextrin, kaliumklorid, konserveringsmedel natriumnitrit. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800010835
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 434 kJ / 103 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 3,1 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

