Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Basturökt - finländarnas favorit - i extra tunna skivor. Rökt med rök från äkta al. Använd Atria Tunt Basturökt Pålägg av Gris på bröd eller…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), joderat salt, förtjockningsmedel ( E 407a, xantangummi), dextros, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinköttets ursprung Finland.
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880084719
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 413 kJ / 98 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 2,4 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

