Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Tunn Extra Mör Skinka - Rökt, smaklig skinka av hög kvalitet. Den övermogna skinkans stektid är längre än för normal skinka, vilket ger skinkan…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
skinka (87 %), vatten, joderat salt, dextros, stabiliseringsmedel E 450, aromer, rökarom, antioxidationsmedel E 301, socker, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880082302
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 470 kJ / 110 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 1 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

