Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dessa traditionella plättar stekta på gjutjärnspanna är barnens favorit, men de uppskattas också av hela familjen. Plättarna kan serveras med salt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, VETEMJÖL, ÄGG från frigående höns (Finland), VETE- och risstärkelse, margarin (rapsolja, salt), socker, dextros, joderat salt, solrosolja, VETE- och MJÖLKPROTEIN, jäsningsmedel (E 450, E 500), aromer. Kan innehålla spår av råg, havre och korn
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850056661
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 820 kJ / 194 kcal |
| Fett | 3,8 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 34 g |
| - varav sockerarter | 3,8 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
