Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Rostning över öppen eld ger köttet mer naturlig smak. Den mörka rostade kanten framhävs vackert på de ljusa kycklingfiléschnitzlarna. Tillför…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (80 %), vatten, joderat salt, dextros, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, arom, potatisstärkelse, maltodextrin, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800026386
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 370 kJ / 87 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 1,6 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

