Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Bättre Nötköttfärs passar den som vill äta en smakrik kost med låg fetthalt. Köttfärsen har en låg fetthalt på 10 % och består av noga utvalt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
NÖT 100 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407840041172
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +4 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 702 kJ / 168 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 5,2 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,12 g |
| Kalcium | 11 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 453 mg |
| Fosfor | 247 mg |
