Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Potatis med Vitlök och Grana Padano -Ost 500g
Alla Atria produkterUngefär4,09 €
Vertailuhinta 8,18 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fyllig vitlökspotatis är gott för hela familjen. Denna vitlökspotatis med Grana Padano-ost passar bra ihop med kötträtter, kyckling, fisk samt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Laktos
Ingredienser
potatis 86 % (Finland), rypsolja, Grana Padano -OST 5 % (konserveringsmedel lysotzym (från ÄGG)), kryddor (bl.a. vitlök, timjan, persilja), joderat salt, citronfiber, dextros, aromer (bl.a. paprika), jästextrakt
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850058634
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 724 kJ / 173 kcal |
| Fett | 9,8 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 2,9 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

