Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dessa traditionella spenatplättar är en av barnens favoriträtter. Atria spenatplättar är stekta i gjutjärnspanna. Servera plättarna med sylt eller…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, spenat 16 % (EU), ÄGG från frigående höns (Finland), margarin (rapsolja, salt), VETE- och risstärkelse, dextros, socker, joderat salt, solrosolja, VETE- och MJÖLKPROTEIN, jäsningsmedel (E 450, E 500), aromer
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850056654
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 834 kJ / 198 kcal |
| Fett | 5,7 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
